Menu

Kas ir Fototūrisms

Fototūrisms ir ceļošanas un atpūtas veids, orientēts uz cilvēkiem, kuri vēlas atpūsties pie dabas un vienlaikus pilnveidot savas fotografēšanas prasmes, kā arī iegūt lieliskus fotoattēlus. Visi maršruti ir izstrādāti tā, lai sagādātu maksimāli daudz lielisku un fotogēnisku brīžu. Katrs maršruts ir piedzīvojums unikālos gaismas apstākļos.

Fototūrisma ceļojumi norit mazās grupās, mēs dodamies tieši fotografēt, daudz, intensīvi. Fotografēšana ir mūsu primārā interese. Ja ceļa malā būs kas interesants – mēs tur apstāsimies. Agri celties, vēlu iet gulēt, apskatīt maksimāli daudz. Fototurisms ir piemērots gan iesācējiem, gan jau zinošiem fotogrāfiem. Bieži vien mums pievienojas arī ne-fotogrāfi, jo mūsu braucienos nav steigas, mēs braucam skatīties skaistumu dabā.

Fototūrisms ir veids kā pabūt interesantās vietās, atpūsties labā kompānijā. 

Mūsu maršruti iedalās trīs veidos:

1. Foto pārgājiens – vienas dienas pārgājiens vai brauciens, parasti Latvijas robežās, no saullēkta līdz saulrietam. Maršruts sastādīts fotogrāfiem, taču var piedalīties ikviens interesents, kas vēlas baudīt dabu nelielā grupā un nesteidzoties. Pārgājiena laikā apmeklējam gan iepriekš atzīmētas vietas, gan meklēsim ko jaunu un neredzētu. Grupas vadītājs būs zinošs palīdzēt pamata jautājumos fotogrāfijā.

2. Foto ceļojums – vairāku dienu ceļojums uz tuvākām un tālākām valstīm ar mērķi redzēt vairāk nekā tradicionālie tūrisma veidi ļauj. Mēs braucam nelielās grupās (maksimums 8 cilvēki), ceļojam lēnāk, izbaudām vairāk un meklējam neparasto. Foto ceļojumi tiek organizēti gan uz jau zināmām, fotogēniskām vietām, gan arī jaunām, vēl neapgūtām un mazāk pazīstamām. Foto ceļojumos var piedalīties arī ne-fotogrāfi, taču viss ceļojums ir pielāgots foto mirkļiem.

3. Foto plenērs – vairāku dienu mērķtiecīgs ceļojums un praktiskās mācības īpaši saplānotos maršrutos. Galvenais mērķis ir fotografēšana, ceļosim ar komfortu, taču it viss braucienā ir pakļauts gaismas spēlēm un lielisko kadru meklēšanai. Foto plenēri piemēroti fotogrāfiem, kuri vēlas vairāk nekā ļauj ikdiena, kuri vēlas iemācīties ko jaunu un pabūt pasaules skaistākajās vietās. Plenēru vadītāji ir fotogrāfi ar vairāku gadu pieredzi gan fotogrāfijā, gan apmācību vadīšanā.

Papildus katram braucienam tiek norādīta sagaidāmā augstākā grūtības pakāpe sekojošā gradācijā:
GP-1 – viegla grūtības pakāpe, var doties kopā ar bērniem, pastaigas, neaizejot tālu no autobusa;
GP-2 – vidēja grūtības pakāpe, paredzami pārgājieni kājām 1-2 stundu garumā;
GP-3 – vidēji augsta grūtības pakāpe, pārgājieni kājām līdz 8 stundām, nesot līdzi visu dienai nepieciešamo ekipējumu un pārtiku;
GP-4 – zemo kalnu grūtības pakāpe, pārgājieni līdz 12 stundām, nesot līdzi visu dienai nepieciešamo ekipējumu un pārtiku, maksimālais augstums līdz 2800 mvjl.
GP-5 – vidējo kalnu grūtības pakāpe, vairāku dienu pārgājieni, nesot līdzi visu nepieciešamo ekipējumu, teltis un pārtiku, maksimālais augstums līdz 3500 mvjl.
GP-6 – augsto kalnu grūtības pakāpe, var būt nepieciešams speciāls aprīkojums un fiziskā sagatavotība.

 

Kāpēc piedalīties tieši fototūrismā?
Tas ir vairāk kā pastaiga vai ceļojums, tā ir mācīšanās, tā ir kopā būšana, kopīga dabas skaistuma apbrīnošana un saudzēšana. Līdzīgi kā slavenais fotogrāfs Ansels Adamss, mēs ticam, ka dabas skaistuma dokumentēšana un baudīšana dara pasauli un mūs pašus labākus. Mēs ceram, ka mūsu darbi rosinās aizvien vairāk cilvēkiem saudzīgāk izturēties pret dabu un piedzīvot tās skaistumu. Neatstāj atkritumus aiz sevis, ja kāds cits ir ko nometis, pacel un izmet tam paredzētajās vietās! Saudzē dabu, esi fototūrists!

Dienā ir divas ‘zelta’ stundas – pēc saullēkta un pirms saulrieta, tā ir vislabākā gaisma visinteresantākajām fotogrāfijām. Mūsu maršruti ir pielāgoti šiem apstākļiem un, atkarībā no gadalaika, nākas agri celties vai vēlu iet gulēt, bet jūs varat būt droši, ka piedzīvosiet ko nebijušu un lielisku.

Katru Fototūrisma maršrutu ir speciāli sagatavojusi zinošu un profesionālu fotogrāfu komanda, katrai fototūristu grupai vadītājs ir pieredzējis pedagogs, kas dalīsies pieredzē un izskaidros attiecīgā maršruta specifiku un labākos fotografēšanas paņēmienus. Katram maršrutam ir sava tēma, arī vieta tiek piemeklēta atbilstoši gada laikam un laika apstākļiem.

Mēs rēķināmies ar dabas un laika apstākļu nepastāvību un esam gatavi dažādiem pārbaudījumiem, taču vienmēr sagatavojiet sevi un savu tehniku atbilstoši laika apstākļu prognozēm!

Katru mēnesi mēs pievienojam arvien jaunus maršrutus. Ja vēlies ko īpašu, dod ziņu un mēs to saorganizēsim.

Kontaktiem:

Something went wrong when trying to display this form.

Atbildēt